RAPAX získal ocenenie Good Design Award 2023

22. januára 2024
Koncom decembra získala spoločnosť BHS-Sonthofen medzinárodne uznávanú cenu "Good Design Award" v kategórii "Priemyselný" za zariadenie RAPAX. Inteligentný dizajn vysokovýkonného preddrtiča, ktorý bol vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou DT Design Tech, ktorá sa zaoberá priemyselným dizajnom, zapôsobil na porotu. Cena Good Design Award sa považuje za najstaršiu cenu za dizajn na svete.

So zariadením RAPAX, ktoré bolo uvedené na trh v roku 2021, spoločnosť BHS-Sonthofen spája dizajn a funkčnosť a posúva predbežné skartovanie na novú úroveň. Stroj sa dá použiť univerzálne a jeho rôzne verzie sú vhodné na spracovanie kovových frakcií, komerčného a priemyselného odpadu a stavebného odpadu.

Vývoj prebiehal v úzkej spolupráci so spoločnosťou DT Design Tech z Ammerbruchu - jednou z najúspešnejších spoločností v oblasti priemyselného dizajnu na svete s viac ako 200 oceneniami za dizajn. Hlavným cieľom bolo využiť funkčné prvky dizajnu, aby bol stroj robustnejší a ľahšie sa udržiaval. Inteligentný dizajn stroja odráža robustnosť, účinnosť a výkonnosť preddrvovača. Spoločnosť DT Design Tech prihlásila stroj RAPAX na ocenenie Good Design Award 2023.

Túto cenu udeľuje Chicago Athenaeum, Múzeum architektúry a dizajnu od roku 1950. Je to najstaršia cena za dizajn na svete a založili ju architekti Eero Saarinen, Ray a Charles Eamesovci a kurátor MoMa Edgar Kaufmann Jr. Odvtedy je táto cena medzinárodne uznávanou značkou pre inovatívny dizajn.